placeholder-image

Termy i SPA

Masz ochotę na chwilę dla siebie? Relaks? Naładowanie akumulatorów? Obok zamku znajduje się nowoczesny kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by poczuć się zdrowszym i silniejszym. Strefa saun i SPA (Wellness&SPA) oferuje różnorodne formy odnowy biologicznej i relaksu. Sanarium zaprasza na kąpiele w… ciepłym powietrzu o temperaturze 40-60°C i wyższej wilgotności, niekiedy z dodatkiem aromatu ekstraktów ziołowych. U nas możesz także skorzystać ze zdrowotnych właściwości promieni ultrafioletowych. Z kolei wizyta w komorze śnieżnej, gdzie panuje temperatura między -5 a -13°C, wywoła w Twoim organizmie wiele korzystnych reakcji, m.in. zmniejszy napięcie mięśni, zwiększy odporność i przyspieszy przemianę materii.
Przeczytaj więcej stronie Termy Uniejów.

Atrakcje w okolicy

placeholder-image
Termy
Główną atrakcją Uniejowa są niewątpliwie słynne termy. Kompleks basenów termalnych z leczniczą wodą są miejscem gdzie możecie odpocząć i zrelaksować się, a Wasze pociechy będą mieć czas na doskonałą zabawę.
Zobacz film
placeholder-image
Wieża widokowa na zamku
W uniejowskim Zamku znajdziecie wieżę widokową, z której można obejrzeć przepiękną panoramę Uniejowa.
placeholder-image
Park zamkowy
Wokół zamku rozpościera się Park Aleksandra Tolla. W parku wyznaczone są specjalne ścieżki idealne do spacerów. To miejsce zachwyca ogromną ilością rodzajów drzew oraz pięknych roślin i kwiatów.
placeholder-image
ZOO Safari
Zaledwie 15 km od Uniejowa znajduje się Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Znajdziecie tam ogromną ilość gatunków różnych zwierząt. Warto odwiedzić ogród ze względu na zamieszkałe tam, niespotykane w Polsce białe tygrysy.
placeholder-image
Park linowy
Park Linowy znajduje się przy samym Zamku. Posiada trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.
placeholder-image
Kręgielnia
Koło kompleksu termalno – basenowego znajdziecie kręgielnie znajdującą się w klubie Nautilius. Doskonałe miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi.
placeholder-image
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem - oferta dotyczy grup zorganizowanych
Na Zamku istnieje możliwość zamówienia przewodnika, który podczas wprowadzania na basztę widokową zagłębi tajemnice i historie Zamku. Oferta dotyczy grup zorganizowanych.
placeholder-image
Club Nautilius
Podczas pobytów weekendowych warto zarezerwować czas na wieczorną wizytę w klubie Nautilius. W nowoczesnych wnętrzach przy doskonałej muzyce możecie spędzić miły wieczór.
placeholder-image
Jezioro turkusowe
Osadnik Gajówka – czyli turkusowe jezioro nazywane jest polskimi Malediwami. To sztuczny zbiornik, który swój kolor zawdzięcza węglanowi wapnia. Z Uniejowa dojedziecie tam w zaledwie 15 minut.
placeholder-image
Kopalnia w Kłodawie
30 km od Uniejowa znajduje się kopalnia soli w Kłodawie. Można ją zwiedzić z przewodnikiem od poniedziałku do piątku.
placeholder-image
Paintball
Kolorowa wojna na kulki będzie doskonałą atrakcją przede wszystkim dla większych grup. Udział w zabawie mogą wziąć za równo mężczyźni jak i kobiety.
placeholder-image
Zagroda Młynarska
Zagroda młynarska to zespół muzealno-noclegowy. Znajduje się tam mnóstwo zabytkowych obiektów,m.in. Wiatraki dwór, chałupa ze Skodnik. Znajdziecie również stadninę z ekspozycją powozów konnych.
placeholder-image
Boiska termalnie podgrzewane cały rok
Nieopodal Term Uniejów znajduje się kompleks boisk piłkarskich czynnych cały rok, ze względu na geotermalne ogrzewanie trawy.
placeholder-image
Szlaki rowerowe
Okolice Uniejowa to doskonałe miejsce do nie tylko pieszych wycieczek, ale również rowerowych. Znajdziecie tu różnorodne szlaki rowerowe, które poprowadzą Was przez piękne krajobrazy okolicy.
placeholder-image
Jeziorsko
Jeden z większych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Doskonałe miejsce do relaksu, spaceru czy grilla.

Uniejów – atrakcje warte zobaczenia

Uniejów to nie tylko SPA i wody termalne. To cała moc atrakcji, które czekają na Ciebie w najbliższej okolicy Zamku. Znajdziesz tu ośrodki rekreacyjno-sportowe, kręgielnie i kluby, a także warte uwagi zabytki oraz moc atrakcji na świeżym powietrzu. To właśnie wielość i różnorodność atrakcji sprawia, że weekend okazuje się za krótki i coraz więcej Gości wielokrotnie odwiedza Uniejów, żeby skorzystać ze SPA i dobroczynnych właściwości wód termalnych, a przy okazji zwiedzić kolejne atrakcje znajdujące się w okolicy.

Uzdrowisko Uniejów

Uniejów od dawna znany jest z występujących lokalnie wód termalnych o właściwościach prozdrowotnych. W 2012 roku miasto oficjalnie uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej, a Uzdrowisko Uniejów stało się popularną destynacją kuracjuszy oraz turystów zainteresowanych relaksem i wypoczynkiem. To, z czego słynie Uzdrowisko Uniejów to przede wszystkim wspomniane już wody termalne o właściwościach prozdrowotnych i leczniczych. Zawierają m.in.: siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, i to w zawartości porównywalnej do Bałtyku.

Jakie atrakcje przygotował dla Ciebie Uniejów?

Wody termalne to bezsprzeczny gwóźdź programu. Wynajmując apartamenty w Zamku Uniejów grzechem byłoby przejść obok pobliskiego kompleksu termalno-basenowego obojętnie, co nie oznacza, że musimy moczyć się w ciepłych wodach cały dzień. Na miłośników sportu i rekreacji czekają atrakcje, takie jak: paintball, szlaki rowerowe czy park linowy. Odwiedzając Uniejów z dziećmi koniecznie powinniśmy się wybrać także do ZOO Safari. Na miłośników relaksu na łonie natury czeka rozpościerający się wokół zamku Park Aleksandra Tolla, a także malownicze zbiorniki wodne – Osadnik Gajówka nazywany Jeziorem Turkusowym oraz Jeziorsko. Jeziorsko to jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Ale to jeszcze nie wszystko. Tych z Państwa, którzy lubią obcować z historią i pasjonują się zdobywaniem nowych informacji zachęcamy do zwiedzenia Zamku Uniejów wraz z przewodnikiem lub odwiedzin w Kopalni soli w Kłodawie. Na naszą uwagę zasługuje również zespół muzealno-noclegowy znany jako Zagroda Młynarska.

Atrakcje kulinarne

Uniejów to także szereg atrakcji kulinarnych. Jedną z nich jest z pewnością Restauracja Uniejów, jak często nazywana jest Restauracja Herbowa mieszcząca się w czternastowiecznym Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie. To obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich miłośników kuchni staropolskiej. W Restauracji Herbowej serwowane są dania na bazie świeżych, lokalnych składników. To sprawia, że menu zmienia się w zależności od pory roku, pozwalając nam na degustację przeróżnych dań podczas naszych kolejnych wizyt w Uniejowie.