Termy Uniejów – atrakcje SPA, wody termalne

Termy i SPA

Masz ochotę na chwilę dla siebie? Relaks? Naładowanie akumulatorów? Obok zamku znajduje się nowoczesny kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by poczuć się zdrowszym i silniejszym. Strefa saun i SPA (Wellness&SPA) oferuje różnorodne formy odnowy biologicznej i relaksu. Sanarium zaprasza na kąpiele w… ciepłym powietrzu o temperaturze 40-60°C i wyższej wilgotności, niekiedy z dodatkiem aromatu ekstraktów ziołowych. U nas możesz także skorzystać ze zdrowotnych właściwości promieni ultrafioletowych. Z kolei wizyta w komorze śnieżnej, gdzie panuje temperatura między -5 a -13°C, wywoła w Twoim organizmie wiele korzystnych reakcji, m.in. zmniejszy napięcie mięśni, zwiększy odporność i przyspieszy przemianę materii.
Przeczytaj więcej stronie Termy Uniejów.

Atrakcje w okolicy

Termy Uniejów – atrakcje SPA, wody termalne
Termy
Główną atrakcją Uniejowa są niewątpliwie słynne termy. Kompleks basenów termalnych z leczniczą wodą są miejscem gdzie możecie odpocząć i zrelaksować się, a Wasze pociechy będą mieć czas na doskonałą zabawę.
Zobacz film
Wieża widokowa na zamku
W uniejowskim Zamku znajdziecie wieżę widokową, z której można obejrzeć przepiękną panoramę Uniejowa.
park zamkowy w uniejowie
Park zamkowy
Wokół zamku rozpościera się Park Aleksandra Tolla. W parku wyznaczone są specjalne ścieżki idealne do spacerów. To miejsce zachwyca ogromną ilością rodzajów drzew oraz pięknych roślin i kwiatów.
zoo safari w borysewie
ZOO Safari
Zaledwie 15 km od Uniejowa znajduje się Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Znajdziecie tam ogromną ilość gatunków różnych zwierząt. Warto odwiedzić ogród ze względu na zamieszkałe tam, niespotykane w Polsce białe tygrysy.
park linowy w uniejowie
Park linowy
Park Linowy znajduje się przy samym Zamku. Posiada trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.
nautilus kręgielnia
Kręgielnia
Koło kompleksu termalno – basenowego znajdziecie kręgielnie znajdującą się w klubie Nautilius. Doskonałe miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi.
Centrum konferencyjne, sale, konferencje - Łódź
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem - oferta dotyczy grup zorganizowanych
Na Zamku istnieje możliwość zamówienia przewodnika, który podczas wprowadzania na basztę widokową zagłębi tajemnice i historie Zamku. Oferta dotyczy grup zorganizowanych.
klub nautilus uniejów
Club Nautilius
Podczas pobytów weekendowych warto zarezerwować czas na wieczorną wizytę w klubie Nautilius. W nowoczesnych wnętrzach przy doskonałej muzyce możecie spędzić miły wieczór.
jezioro turkusowe gajówka
Jezioro turkusowe
Osadnik Gajówka – czyli turkusowe jezioro nazywane jest polskimi Malediwami. To sztuczny zbiornik, który swój kolor zawdzięcza węglanowi wapnia. Z Uniejowa dojedziecie tam w zaledwie 15 minut.
kłodawa kopalnia
Kopalnia w Kłodawie
30 km od Uniejowa znajduje się kopalnia soli w Kłodawie. Można ją zwiedzić z przewodnikiem od poniedziałku do piątku.
paintball w uniejowie
Paintball
Kolorowa wojna na kulki będzie doskonałą atrakcją przede wszystkim dla większych grup. Udział w zabawie mogą wziąć za równo mężczyźni jak i kobiety.
zagroda młynarska
Zagroda Młynarska
Zagroda młynarska to zespół muzealno-noclegowy. Znajduje się tam mnóstwo zabytkowych obiektów,m.in. Wiatraki dwór, chałupa ze Skodnik. Znajdziecie również stadninę z ekspozycją powozów konnych.
boiska termalne w uniejowie
Boiska termalnie podgrzewane cały rok
Nieopodal Term Uniejów znajduje się kompleks boisk piłkarskich czynnych cały rok, ze względu na geotermalne ogrzewanie trawy.
szlaki rowerowe uniejów
Szlaki rowerowe
Okolice Uniejowa to doskonałe miejsce do nie tylko pieszych wycieczek, ale również rowerowych. Znajdziecie tu różnorodne szlaki rowerowe, które poprowadzą Was przez piękne krajobrazy okolicy.
jezioro w jeziorsku
Jeziorsko
Jeden z większych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Doskonałe miejsce do relaksu, spaceru czy grilla.

Uniejów – atrakcje warte zobaczenia

Uniejów to nie tylko SPA i wody termalne. To cała moc atrakcji, które czekają na Ciebie w najbliższej okolicy Zamku. Znajdziesz tu ośrodki rekreacyjno-sportowe, kręgielnie i kluby, a także warte uwagi zabytki oraz moc atrakcji na świeżym powietrzu. To właśnie wielość i różnorodność atrakcji sprawia, że weekend okazuje się za krótki i coraz więcej Gości wielokrotnie odwiedza Uniejów, żeby skorzystać ze SPA i dobroczynnych właściwości wód termalnych, a przy okazji zwiedzić kolejne atrakcje znajdujące się w okolicy.

Uzdrowisko Uniejów

Uniejów od dawna znany jest z występujących lokalnie wód termalnych o właściwościach prozdrowotnych. W 2012 roku miasto oficjalnie uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej, a Uzdrowisko Uniejów stało się popularną destynacją kuracjuszy oraz turystów zainteresowanych relaksem i wypoczynkiem. To, z czego słynie Uzdrowisko Uniejów to przede wszystkim wspomniane już wody termalne o właściwościach prozdrowotnych i leczniczych. Zawierają m.in.: siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, i to w zawartości porównywalnej do Bałtyku.

Jakie atrakcje przygotował dla Ciebie Uniejów?

Wody termalne to bezsprzeczny gwóźdź programu. Wynajmując apartamenty w Zamku Uniejów grzechem byłoby przejść obok pobliskiego kompleksu termalno-basenowego obojętnie, co nie oznacza, że musimy moczyć się w ciepłych wodach cały dzień. Na miłośników sportu i rekreacji czekają atrakcje, takie jak: paintball, szlaki rowerowe czy park linowy. Odwiedzając Uniejów z dziećmi koniecznie powinniśmy się wybrać także do ZOO Safari. Na miłośników relaksu na łonie natury czeka rozpościerający się wokół zamku Park Aleksandra Tolla, a także malownicze zbiorniki wodne – Osadnik Gajówka nazywany Jeziorem Turkusowym oraz Jeziorsko. Jeziorsko to jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Ale to jeszcze nie wszystko. Tych z Państwa, którzy lubią obcować z historią i pasjonują się zdobywaniem nowych informacji zachęcamy do zwiedzenia Zamku Uniejów wraz z przewodnikiem lub odwiedzin w Kopalni soli w Kłodawie. Na naszą uwagę zasługuje również zespół muzealno-noclegowy znany jako Zagroda Młynarska.

Atrakcje kulinarne

Uniejów to także szereg atrakcji kulinarnych. Jedną z nich jest z pewnością Restauracja Uniejów, jak często nazywana jest Restauracja Herbowa mieszcząca się w czternastowiecznym Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie. To obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich miłośników kuchni staropolskiej. W Restauracji Herbowej serwowane są dania na bazie świeżych, lokalnych składników. To sprawia, że menu zmienia się w zależności od pory roku, pozwalając nam na degustację przeróżnych dań podczas naszych kolejnych wizyt w Uniejowie.