termy uniejów

Termy i SPA

Masz ochotę na chwilę dla siebie? Relaks? Naładowanie akumulatorów? Obok zamku znajduje się nowoczesny kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by poczuć się zdrowszym i silniejszym. Strefa saun i SPA (Wellness&SPA) oferuje różnorodne formy odnowy biologicznej i relaksu. Sanarium zaprasza na kąpiele w… ciepłym powietrzu o temperaturze 40-60°C i wyższej wilgotności, niekiedy z dodatkiem aromatu ekstraktów ziołowych. U nas możesz także skorzystać ze zdrowotnych właściwości promieni ultrafioletowych. Z kolei wizyta w komorze śnieżnej, gdzie panuje temperatura między -5 a -13°C, wywoła w Twoim organizmie wiele korzystnych reakcji, m.in. zmniejszy napięcie mięśni, zwiększy odporność i przyspieszy przemianę materii.
Przeczytaj więcej stronie Termy Uniejów.

Atrakcje w okolicy

termy uniejów
Termy
Główną atrakcją Uniejowa są niewątpliwie słynne termy. Kompleks basenów termalnych z leczniczą wodą są miejscem gdzie możecie odpocząć i zrelaksować się, a Wasze pociechy będą mieć czas na doskonałą zabawę.
Zobacz film
Wieża widokowa na zamku
W uniejowskim Zamku znajdziecie wieżę widokową, z której można obejrzeć przepiękną panoramę Uniejowa.
park zamkowy w uniejowie
Park zamkowy
Wokół zamku rozpościera się Park Aleksandra Tolla. W parku wyznaczone są specjalne ścieżki idealne do spacerów. To miejsce zachwyca ogromną ilością rodzajów drzew oraz pięknych roślin i kwiatów.
zoo safari w borysewie
ZOO Safari
Zaledwie 15 km od Uniejowa znajduje się Zoo Safari Borysew, założony w 2008 roku. Znajdziecie tam ogromną ilość gatunków różnych zwierząt. Warto odwiedzić ogród ze względu na zamieszkałe tam, niespotykane w Polsce białe tygrysy.
park linowy w uniejowie
Park linowy
Park Linowy znajduje się przy samym Zamku. Posiada trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.
nautilus kręgielnia
Kręgielnia
Koło kompleksu termalno – basenowego znajdziecie kręgielnie znajdującą się w klubie Nautilius. Doskonałe miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi.
recepcja uniejów
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem
Na zamku istnieje możliwość zamówienia oprowadzenia z Przewodnikiem, który zagłębi tajemnice i historie Zamku. Zwiedzanie warto połączyć z wejściem na wieżę.
klub nautilus uniejów
Club Nautilius
Podczas pobytów weekendowych warto zarezerwować czas na wieczorną wizytę w klubie Nautilius. W nowoczesnych wnętrzach przy doskonałej muzyce możecie spędzić miły wieczór.
jezioro turkusowe gajówka
Jezioro turkusowe
Osadnik Gajówka – czyli turkusowe jezioro nazywane jest polskimi Malediwami. To sztuczny zbiornik, który swój kolor zawdzięcza węglanowi wapnia. Z Uniejowa dojedziecie tam w zaledwie 15 minut.
kłodawa kopalnia
Kopalnia w Kłodawie
30 km od Uniejowa znajduje się kopalnia soli w Kłodawie. Można ją zwiedzić z przewodnikiem od poniedziałku do piątku.
paintball w uniejowie
Paintball
Kolorowa wojna na kulki będzie doskonałą atrakcją przede wszystkim dla większych grup. Udział w zabawie mogą wziąć za równo mężczyźni jak i kobiety.
zagroda młynarska
Zagroda Młynarska
Zagroda młynarska to zespół muzealno-noclegowy. Znajduje się tam mnóstwo zabytkowych obiektów,m.in. Wiatraki dwór, chałupa ze Skodnik. Znajdziecie również stadninę z ekspozycją powozów konnych.
boiska termalne w uniejowie
Boiska termalnie podgrzewane cały rok
Nieopodal Term Uniejów znajduje się kompleks boisk piłkarskich czynnych cały rok, ze względu na geotermalne ogrzewanie trawy.
szlaki rowerowe uniejów
Szlaki rowerowe
Okolice Uniejowa to doskonałe miejsce do nie tylko pieszych wycieczek, ale również rowerowych. Znajdziecie tu różnorodne szlaki rowerowe, które poprowadzą Was przez piękne krajobrazy okolicy.
jezioro w jeziorsku
Jeziorsko
Jeden z większych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Doskonałe miejsce do relaksu, spaceru czy grilla.